top of page

Kan Şekerini Evde ÖlçmekParmak ucundan kapiller kan şekeri ölçüm yapan cihazlar (Glukometre) kandaki gerçek şeker düzeyini göstermez. En iyi cihazda olsa 10-20 mg/dl yüksek yada düşük ölçüm yapabilirler.


Hastaların ev ölçümleri hakkında genel fikir edinilmek için kullanılır. Cihazlarda kalite kalite olup ISO standartlarına uygun olmalıdır. Dünyada 20'ye yakın cihaz olup yaklaşık üçte biri standartlara uygundur.


Ölçüm çubukları satın alırken, yani striplerinizide alırken raf ömrüne bakınız!


Evde kan şekerini ölçmeyen hasta hız göstergesi olmayan araba gibidir

Hangi hızda gittiği belli olmaz kazaya çok müsaittir!!!


Sürekli Otomatik Şeker Ölçüm Kayıt Cihazları


Sürekli Kan Şekeri Ölçüm Sistemleri kullanılan cihaza göre belirli sürelerde otomatik olarak cilt altı ölçümlerden kan şekeri ölçüm grafiği çıkaran sistemlerdir. Cilde takılan sensörler yardımıyla kan şekeri ölçülür. Sensörler akıllı telefona yada yanında verilen cihaza şeker ölçümleri bilgilerini kablosuz olarak aktarırlar. Hasta ve doktor günlük 24 saatlik grafik olarak sonuçları görür. 15 gün takılı kalan sensör olduğu gibi 7 gün takılı kalan sensörler mevcuttur.Kan şekeri dalgalanması fazla olan bireylerde tedavi planına yardım eder. Gebelerde sıkı kan şekeri kontrolü ve takibine destek sağlarlar. İnsülin pompa sistemlerine enteğre olan modeller kan şekeri yüksekliğini veya düşüklüğünü hastayı uyararak bilgilendirir aynı zamanda pompalara yerleştirilen yazılımlarla kan şekerine nasıl müdahale edileceğine yardım eder.

16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kemik Erimesi

Comments


bottom of page